مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۹/۰۹

اجرای مانور زلزله در مدارس

مانور ایمنی و زلزله در مدارس راور برگزار گردید.

 بیست و چهارمین مانور ایمنی و زلزله در تمامی مدارس شهرستان و با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» برگزار گردید.
مالک اژدری فرماندار ورئیس شورای آموزش وپرورش راور گفت: بیست و چهارمین مانور ایمنی و زلزله در مدارس راور که در محل دبیرستان دخترانه زینب کبری(س) اظهار کرد: اجرای مانور آمادگی در برابر تهدیدات و آسیب های زلزله یکی از ماموریت های مهمی است که در راستای ایجاد آمادگی‌های لازم در دانش آموزان، با همکاری مدیریت بحران و سازمان دانش‌آموزی،هلال احمر  و دستگاه‌های امدادی در مدارس شهرستان راور برگزار گردید.
وی تصریح کرد: مانورها فرصت آموزش پیش از وقوع حادثه را فراهم ساخته و این موضوع از اضطراب و ترافیک صحنه واقعی حادثه می‌کاهد.
وی بیان کرد: اجرای مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس، در حقیقت عینیت‌بخشی به اصول تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.
وی همچنین یادآور شد ؛ شهرستان راور روی  چندین گسل زلزله قرار دارد و اینگونه آموزشها برای دانش آموزان و خانواده های آنان ضروری به نظر می رسد.
غلامرضا محمودی مدیر آموزش وپرورش شهرستان راور گفت: با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی کشور حوادث غیرمترقبه به ویژه زلزله و سیل است، دانش‌آموزان همان طور که به تحصیل و ارتقای سطح علمی خود توجه ویژه دارند، باید به فراگیری آموزش‌های لازم برای آمادگی در برابر حوادث و بحران‌ها نیز بپردازند چرا که آموزش یکی از اساسی‌ترین موضوعاتی است که می‌تواند از بروز ضررها و خسارت‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری کند.
وی اضافه کرد: بیست و چهارمین مانور زلزله و ایمنی، روز سه شنبه هشتم آذرماه حدود ساعت ۱۰ صبح همزمان با سراسر کشور با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» و با حضور دستگاه های امدادی و بر اساس دو محور «پناهگیری صحیح» و «خروج اضطراری» اجرا شد.
مدیر آموزش و پرورش راور در پایان نیز تصریح کرد: از تمام دستگاه‌های مشارکت‌کننده در اجرای مانور انتظار می‌رود همچون سال‌های گذشته با سازمان دانش‌آموزی و اداره آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگ داشته باشند تا هر چه بهتر و مطلوب‌تر آموزش مقابله با زلزله، حوادث و بلایای طبیعی و نیز مانور زلزله و ایمنی در سطح مدارس باشیم.


منبع : فرمانداری راور


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲