مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۲/۱۵

برآورد خسارت تندباد و تگرگ

خسارت ۲۱۰۰ میلیارد ریالی تندباد و تگرک به محصولات کشاورزی و زیرساخت های شهرستان راور
این مطلب را مالک اژدری فرماندار راور عنوان و افزود:
به علت وقوع تندباد و بارش باران ،تگرگ و جاری شدن سیلاب بیش از ۲۱۰۰ میلیارد ریال در بخش های مختلف کشاورزی،دام و زیرساخت های برق،مخابرات گاز، راه ها و....شهرستان راور خسارات  وارد گردیده است.
 فرماندار در ادامه گفت: در بررسی های اولیه مشخص شد که بیش از نیمی از باغات پسته شهرستان در مناطق مختلف بین ۳۰ تا ۷۰ درصد دچار خسارت  شده اند که ریزش میوه ها،آسیب دیدن پوسته رویی در درجات مختلف در محصولاتی از قبیل پسته انار،بادام،گردو،قیسی،زردالو و... مشاهده شده است.
همچنین ورود سیلاب به داخل باغات و مزارع در برخی نقاط باعث ورود خاک های شور و دپو شدن میزان زیادی خاک های لایی به باغات و مزارع گندم شده است. میزان برآورد اولیه خسارت به باغات حدود ۲۰۰۰ میلیارد ریال می باشد.همچنین سیل باعث تلفات ۳۵ راس گوسفند و به ۵ کیلومتر از خطوط انتقال آب و تعدادی از رشته قنات ها نیز آسیب جدی رسانده که برآورد اولیه در این رابطه نیز  بیش از ده میلیارد ریال می باشد.
اژدری در ادامه افزود در زمینه زیرساخت های برق،گاز،مخابرات شامل خطوط انتقال (تیرهای اصلی انتقال برق ، فیبر نوری و...) و همچنین راه های بین شهری و روستایی تا کنون بیش از ۹۰ میلیارد ریال خسارت وارد شده است.


منبع : فرمانداری راور


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲