مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۹/۰۳

با حضور مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان کرمان برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان کرمان با حضور مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و تکریم مقام کتابداران استان کرمان با حضور سیدباقر میرعبدالهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ محمدصادق بصیری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار؛ حجت الاسلام والمسلمین امان الله علیمرادی، نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری؛ محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ محمد فرشاد، رئیس شورای اسلامی شهر کرمان؛ سید مهران عالم زاده، شهردار؛ علی بابایی، فرماندار کرمان؛ آقای اژدری فرماندار راور ، سرهنگ مهدوی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان و جمعی از مدیران فرهنگی استان،  کتابداران کتابخانه‌های عمومی و اساتید دانشگاه در سالن برق منطقه‌ای کرمان برگزار شد.

سیدباقر میرعبدالهی، مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته کتاب به کتابداران خدوم و ساعی کرمان اظهار داشت: ۳۵۱۸ کتابخانه عمومی در کشور داریم و محور فعالیت ما کتاب و توجه عینی به حوزه عمومی است.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به ظرفیت های بالای کتابداران در ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: سرفصل تمام برنامه های دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور رشد و حمایت از کتابداران است.

میرعبداللهی تصریح کرد: فعالیت های ترویجی و تبلیغی در راستای کتابخوانی از جمله نقد کتاب، جمع خوانی و روخوانی در کتابخانه های عمومی صورت می گیرد.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیان کرد: بیش از ۵۰ میلیون نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی کشور وجود دارد که این آمار شناور است و نسخه های فصلی و کتاب های نورسیده نیز به آن اضافه می شود.

محمدصادق بصیری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ضمن تبریک هفته کتاب به کتابداران عنوان کرد:  نهاد کتابخانه ها یکی از مقدس ترین نهادهاست زیرا با دو پدیده مهم کتاب و کتابخوانی سر و کار دارد

وی افزود: کار در جمهوری اسلامی عبادت است، در صورتی که خالص برای خدا باشد البته میان کارها نیز تفاوت است

بصیری با اشاره به ارزش کتاب تصریح کرد: ارزش نوشته‌ها به این است که خواندنی باشد زیرا کتاب مقدس و کتاب ضاله داریم لذا هر چه نوشته شد خواندنی نیست. ارزش کتاب به این است که خواندنی باشد.

بصیری با اشاره به اینکه چگونه خواندن و چه خواندن مهم است، گفت: در استانداری کرمان در زمینه افزایش سرانه مطالعه اقدام کرده ایم و یک ساعت در روزهای پنجشنبه همه با هم کتاب می خوانیم و بهانه وقت نداشتن برای کتابخوانی از بین رفته است.

 احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: کتاب، یار مهربان و کتابخانه ها مهربان خانه و کتابداران، یاوران مهربان و خادمان دلسوز برای دوستداران کتاب هستند                                                                

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با بیان اینکه دو مقوله در کتابخانه بسیار مهم است و آن افزایش سرانه مطالعه و امانت کتاب است؛ بر لزوم فعالیت ترویجی و تبیینی در راستای کتابخوانی تأکید کرد.

 وی با اشاره به ظرفیت خیرین در استان کرمان گفت: فضای مطالعه و کتابخوانی در شهر کرمان کم داریم و چه کار نیکی بهتر از ساخت کتابخانه است.

در این مراسم از کتابداران نمونه، اعضای کتابخوان برتر، پیشکسوت کتاب و کتابخوانی، انجمن های برتر کتابخانه های عمومی، فرمانداران نمونه و... تجلیل شد.
لازم به ذکر است در این مراسم آقای اژدری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان راور به عنوان برتر کشوری انتخاب و تقدیر شد .


منبع : فرمانداری راور


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲