مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۵/۱۲/۰۲

برگزاری جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی

جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان با حضور آقای میرصادقی فرماندار ، آقای کالوندی مدیر پروژه های کمیته تحقیق و توسعه ستاد بنیاد برکت کشور و سایر اعضا در محل فرمانداری راور برگزار شد .
آقای میرصادقی فرماندار راور گفت به میمنت ایام الله دهه مبارک فجر طی یک تفاهم نامه ای فی مابین استانداری کرمان و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) به عنوان معین در خصوص سرمایه گذاری و محرومیت زدایی در شهرستان ایجاد شد تا با همکاری بنیاد برکت کشور در زمینه های مختلف عمرانی ، فرهنگی ، زیرساخت ها و .... در شهرستان راور اقداماتی صورت گیرد .
فرماندار راور گفت اصلی ترین مشکل اساسی در شهرستان معضل اشتغال و بی کاری افراد می باشد که باعث مهاجرت آنها به شهرستان ها و استان های دیگر شده است و با توجه به همه امکانات و پتانسیل های موجود در شهرستان و سوابق شغلی در گذشته تا کنون زمینه کشاورزی و برداشت محصول پسته و همچنین قالی دستباف آن مشهور و سابقه بالایی دارید و با استفاده از این ظرفیت ها و تخصص های افراد و مشارکت مردم در کنار بنیاد برکت بتوان حرکت جدیدی در شهرستان ایجاد کرد .
آقای کالوندی مدیر پروژه های کمیته تحقیق و توسعه بنیاد برکت کشور گفت بنیاد برکت در فعالیت های عمرانی ، ایجاد جاده ، مدرسه سازی ، مسجد ، درمانگاه و بحث سلامت جامعه ، مشارکت های اقتصادی و ... با مشارکت مردم فعالیت می نماید و در حال حاضر در چندین استان پروژه های متعددی در سطح کشور در حال اجرا داریم و مشارکت مردم مهمترین اولویت کاری ماست تا به اهداف خود برسیم .
آقای کالوندی گفت بنیاد برکت با مطالعه و شناسایی نقاط محروم کشور اقدام به یک سند توسعه به نام کتاب اطلس محرومیت شناسی تدوین و فراهم کرده است که پس از بررسی و شناسایی کشور ، 564 نقطه محروم در کشور شناسایی شد و شهرستان راور هم جزو این اطلس شناسایی شده است و با شناسایی استعدادها ، پتانسیل ها و ظرفیت های موجود با کمک و مشارکت مردم آن شهر ، ایجاد کار و اشتغال می کند .
ایشان در ادامه افزود ابتدا در هر شهرستان و منطقه از خود مردم نظر سنجی صورت گرفته و استعداد و شغل پرطرفدار و علاقه آنها بررسی و جمع بندی شده و جهت طراحی و ایجاد آن کار با استفاده از مشاوران و سرمایه گذاری در این طرح با مشارکت خود مردم اقدام می شود .
در پایان با حضور اعضای جلسه تعدادی از فعالیت های اقتصادی مهم و مرد نظر بر اساس ارزیابی و اولویت اقتصادی در شهرستان مورد بررسی و بحث قرار گرفت .


منبع : فرمانداری راور


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲